Zdroj: http://miranda-cult.com/test/index.php?a=17  •  Vydáno: 2.12.2011 0:10  •  Autor: Root

Potisk textilu

Potisk textilních materiálů, od trička přes ručník až po závěsy. Na výběr z několika různých technologií. Fantazii se meze nekladou. Už od jednoho kusu!

V případě užití vámi dodaných materiálů požadujeme alespoň 1 kus (vzorek látky) navíc k tiskové zkoušce.
Nabídku nejčastěji používaných triček a jejich cen naleznete v našem e-shopu, kompletní nabídku reklamního textilu pak prohlížejte v online katalogu (ceny na dotaz).


Digitální přímý tisk

Ideální volba pro potisk menšího množství textilu (1 – 100Ks). Perfektní provedení a věrnost barev i na barevných a černých materiálech (ať už se jedná o fotografie nebo čistou grafiku) je zaručena impregnací a digitálním bílým podtiskem přímo pod danou oblast.
 Tisknout lze na různé typy textilních výrobků jako napoř. trika, mikiny, šaty, čepice, košile, jeansy, tašky, přes zipy, domácí textilie (ručníky, povlaky na polštáře, závěsy…)

Vhodné materiály
Přírodní materiály: bavlna, hedvábí, plátno, juta, kokosové vlákno…
Syntetické materiály: akryl, nylon, latex, polyester, viskoza, spandex…

Velikost potisku
Max. šíře 420mm, délka 600mm. Textilní přířezy šířka 420mm délka 10m. Na dotaz.

Odolnost
Stálost barev při praní je zaručena do 40°C za použití běžných pracích prášků. Kvůli zachování kvality doporučujeme například tričko s potiskem prát naruby.
Po prvním oprání se odstraní mírná tuhost způsobená impregnací (pouze barevné textilie).

Inkoust
Pigmentové inkousty na vodní bázi. Barvy CMYK (4barvy) + bílá.

Specifikum
Možnost tisknout i pouze čistou bílou barvou.


Přinesené návrhy akceptujeme za těchto technických podmínek
FORMÁT: ai, cdr, eps, pdf, psd, jpg, tiff
VELIKOST: 1:1
ROZLIŠENÍ: 300dpi (minimálně 200dpi)


Zažehlování termo lisem


Technologie vhodná pro potisk malého až středního množství kusů. Jde o nažehlování vyřezávané (vektorové) grafiky z folií Flex (elastický hladký povrch) nebo Flock (sametový povrch). Materiál je neprodyšný, existuje omezená škála barev, avšak potisk je trvanlivý a odolný.

Přinesené podklady akceptujeme ve formátech *cdr nebo *ai.

V případě užití vámi dodaných materiálů požadujeme alespoň 1 kus (vzorek látky) navíc k tiskové zkoušce.


Výšivka

Kvalitní a dobře vypadající forma prezentace. Doporučujeme pro dražší textilie, kdy na vzhledu záleží nebo na materiály složitější struktury (např. Pletené čepice) nebo textilie s hůře přístupnými místy (např. kšiltovky). Při praní je odolná i vyšším teplotám, žehlitelná a trvanlivá.


Nevýhodou je vyšší cena, která v poměru cena/kus, klesá s vyšším množstvím.


Přinesené podklady akceptujeme ve formátech ai, cdr, eps, pdf, psd, jpg, tiff.


Sítotisk

Tradiční technologie vhodná pro potisk většího až velkého množství textilu. Výhodou sítotisku je barevná stálost a trvanlivost a možnost potisknout téměř jakýkoliv materiál (mimo textilu i kov, kůži, sklo, keramiku nebo umělé hmoty) s výjimkou hrubě strukturovaného (fleece, pletené textilie).


Vodou ředitelná barva protlačená přes jemné síto se vpíjí přímo do struktury materiálu a stává se jeho součástí. Potištěný motiv lze bez problémů žehlit. Výhodou je použití přímých barev PANTONE.