Potisk textilu

Potisk textilních materiálů, triček, čepic, dresů i dětských body apod. Používáme několik různých technologií a rádi vám doporučíme, která možnost bude pro tisk vaší předlohy nejvhodnější. Fantazii se meze nekladou. A to už od jednoho kusu!

Všechny technologie mimo výšivky vyžadují zahřátí materiálu na 120-200 C, proto v případě potisku vámi dodaných materiálů požadujeme alespoň 1 kus (vzorek látky) navíc k tiskové zkoušce.

Základní nabídku reklamního textilu prohlížejte v online katalogu (ceny na dotaz).

 

 

Digitální přímý tisk

Ideální volba pro potisk menšího množství textilu (1 – 100 ks) bílé nebo světlé barvy. Věrnost barev i na barevných a černých materiálech je zaručena impregnací a digitálním bílým podtiskem.

Tisknout lze na různé typy textilních výrobků jako např. trička, mikiny, šaty, čepice, košile, jeansy, tašky, přes zipy, domácí textilie (ručníky, povlaky na polštáře, závěsy…)

Vhodné materiály
Přírodní materiály: bavlna, plátno
Syntetické materiály: akryl, nylon, latex, polyester, viskoza, spandex… (pro tyto materiály je nutný test na vzorku materiálu)

Velikost potisku
max. 280×370 mm, větší rozměry po dohodě

Odolnost

Stálost barev při praní je zaručena do 40°C za použití běžných pracích prášků. Kvůli zachování kvality doporučujeme například tričko s potiskem prát naruby.

Po prvním oprání se odstraní mírná tuhost způsobená impregnací (pouze barevné textilie).

 

Zažehlování termo lisem

Technologie vhodná pro potisk malého až středního množství kusů. Jde o nažehlování vyřezávané (vektorové) grafiky z folií Flex (elastický hladký povrch) nebo Flock (sametový povrch). Materiál je neprodyšný, existuje omezená škála barev, avšak potisk je trvanlivý a odolný.

 

Výšivka

Kvalitní a dobře vypadající forma potisku vhodná především pro loga v menším rozměru. Doporučujeme pro dražší textilie, kdy na vzhledu záleží nebo na materiály složitější struktury (např. Pletené čepice) nebo textilie s hůře přístupnými místy (např. kšiltovky). Při praní je odolná i vyšším teplotám, žehlitelná a trvanlivá.

 

 

Sítotisk

Tradiční technologie vhodná pro potisk většího (od 10 kusů) až velkého množství textilu menším množstvím barev. Výhodou sítotisku je barevná stálost a trvanlivost a možnost potisknout téměř jakýkoliv materiál (mimo textilu i kov, kůži, sklo, keramiku nebo umělé hmoty) s výjimkou hrubě strukturovaného (fleece, pletené textilie).

Vodou ředitelná barva protlačená přes jemné síto se vpíjí přímo do struktury materiálu a stává se jeho součástí. Potištěný motiv lze bez problémů žehlit. Výhodou je použití přímých barev PANTONE.

Přinesené podklady akceptujeme ve formátech .ai, .cdr, .eps, .pdf, .psd, .jpg, .tif

V případě užití vámi dodaných materiálů požadujeme alespoň 1 kus (vzorek látky) navíc k tiskové zkoušce.